שלום אורח

שידוכים לחרדים מודרנים

בכל מגזר יש שלל סגנונות ומשפחות בטווח רחב של סגנונות. גם הציבור החרדי שאולי עשוי להראות מבחוץ אחיד ומונוטוני, מורכב משלל סוגים וגוונים.

אדם שומר תורה ומצוות הוא אדם שמנהל את חייו בהתאם לאורחות החיים הכתובים בתורה. הוא בוחר את בחירותה חיים שלו על פי רצון קונו בכל תחום ותחום. אך ההגדרה של המילה חרדי היא שונה לחלוטין. אמנם במקורה היא גזורה מהמילה חרד  והכוונה לחרדה מדבר ה', אבל המציאות כיום בהחלט עברה אי אילו שינויים וכיום הציבור החרדי מורכב מקשת רחבה של גוונים וסגנונות. וניתן לזהות קבוצה של חרדים שמכנים אותם כמודרניים. כמובן שאורח החיים שלהם שונה וייחודי. זה אומר שכאשר יגיע צעיר חרדי מודרני לגיל השידוכים העסק יתנהל בהתאם לרמה הרוחנית שלו וכן בהתחשב בהשתייכות החברתית שלו.

על שידוכים לאוכלוסייה המוגדרת כמודרנית

לכל אדם יש בחירה משלו ויכולת לבחור את דרך החיים שלו. אמנם לא תמיד הבחירות שלו נעשות מתוך שיקול דעת ומחשבה על העתיד ועל האושר שלו בחיים. כמובן שהבחירות שאדם עושה בשנות הבחרות שלו משפיעות על השידוך שלו ועל הזוגיות שהוא יבנה בהמשך הדרך. וזה אומר שאם בחור או בחורה מנהלים חיים מודרניים שעודם מוגדרים כחרדים, כמובן שגם המועמדים להיות בני זוגם ישתייכו לאותו מגזר ספציפי. וזאת כדי לאפשר לבני הזוג למצוא את הקווים המשותפים ביניהם. להצליח לבנות מערכת יחסים תקינה ואיכותית ולחיות יחד באושר.

כמובן שההגדרה ההתחלתית לא מספיקה כלל, כי לכל אחד יש כללים משלו וגבולות אותם הוא לא יעבור בחיים. ואילו קונטרסט בעניין זה עלול לגרום לפיצוץ, שכן אי הסכמה עם הדרך או התנגדות לבחירות מסוימות מכיוונו של בן הזוג עלולים להיות לרועץ במהלך החיים. ואכן, חכמה רבה נדרשת מהשדכן שעוסק עם מגזר זה, שכן עליו להלך בין הטיפות ולהצליח לזהות את נטיית הלב של כל מועמד ואת הציפיות שהוא תולה בבן הזוג שלו. מהן השאיפות שלו ואיפה הוא רוצה לראות את עצמו עוד עשר שנים? היכולת של המועמד להגדיר את עצמו ואת הערכים שלו נחוצים כדי לכוון להצעות מתאימות של בני זוג פוטנציאליים שצועדים באותה דרך.

הצעת שידוך תוצע רק לאחר שהשדכן התעמק בדרך החיים של המועמד והבין מהן השאיפות שלו. לאר שהוא קולט את המועמד ויודע מה הוא רוצה בחיים ומה צריך בן הזוג שלו להיות הוא יוכל להתאים הצעות קולעות.רישום הבא ◄ ► רישום קודם