שלום אורח

הכרויות לדתיים לאומים

שלבים שונים עובר האדם בחייו. אחד המשמעותיים והמכריעים ביותר הוא שלב ההיכרות עם בת הזוג וקבלת ההחלטה להינשא.

התהליך בו האדם מחפש לעצמו בן / בת זוג הוא תהליך מורכב שכרוך בקבלת החלטות שיש להם משמעות אדירה להמשך החיים. ולכן מייחסים אנשים משמעות רבה לשלב הזה והם משקיעים מחשבה רבה וגם מאמצים כי להכיר את בת הזוג המתאימה להם. התאמה תיעשה בכמה וכמה היבטים.

היבטים בהתאמה של בני זוג

  • התאמה מנטלית – חשוב מאוד כי בני הזוג יתאימו זה לזה ברמה המנטלית שלהם. עניין זה כולל את תכונות האופי ואת הנפש, וכן את האישיות של כל אחד מבני הזוג. יש לשים לב שזה לא אומר שהם צריכים להיות דומים. דומים לא תמיד מתאימים ולא מתסדרים זה עם זה. ולכן חשוב לשים לב שיש התאמה בסיסית ברמה המנטלית ובסגנון האישיות של שני בני הזוג.
  • התאמה אינטלקטואלית – לכל אחד יש רמת אינטליגנציה שונה והתעניינות אינטליגנציה ברמה שלו. נכון יהיה לחשוב על היבט זה ולהגדיר את הרמה האישית שלי לפני שאני יוצא לחפש בן זוג. האם אני חובב מתמטיקה? נמשך לתוכנות מחשב והנדסת תוכנה? האם אני אוהב אומנות ונמשך ליצירתיות או לנגינה?
  • התאמה תקשורתית – אמנם יש נקודות שניתן לחשוב עליהם בצורה תיאורטית ולשקול אותם אפילו בלי להכיר את המועמד. אבל את ההתאמה התקשורתית יש לבחון בצורה ישירה, אחד מול אחד. כי כאן מדובר על יכולת לנהל שיחה משותפת בהנאה הדדית, להעלות נושאים לדיון ולנהל דו שיח פורה בכבוד הדדי.
  • מציאת חן – גם עניין מציאת החן הוא עניין שרק במפגש משותף ניתן לבדוק אותו. מציאת החן תכלול את עניין המראה, הקול, הלך החשיבה ובכלל, הכימיה שנוצרת עם בן הזוג וההנאה ששני המועמדים מפיקים מהיציאה המשותפת. ככל שיש ביניהם זרימה ותקשורת נעימה כך מסתבר כי הם מוצאים חן זה בעיני זו והם יוכלו להמשיך ולהעמיק את ההיכרות שלהם.
  • ציפיות, שאיפות, חלומות – אחת הנקודות שחשוב מאוד להתייחס אליהן היא נקודת השאיפות של בני הזוג. לכל אח מהם יש דרך חיים אותו הוא מעריך, וערכים אליהם הוא שואף להגיע. יש לו שאיפות שאותם הוא מעוניין להגשים – וזה בהחלט כרוך זה בזה. כי כאשר בני זוג כורתים ברית שותפות גם השאיפות והרצונות שלהם עתידים לצעוד שלובי זרוע.

ההרגשה שלכם במהלך היציאה המשותפת מספרת הרבה. אבל שימת לב לכל ההיבטים תעזור לכם להגיע להחלטה שקולה ונכונה!רישום הבא ◄ ► רישום קודם